24 Aralık 2011 Cumartesi

SAFER AYI26 Aralık 2011 Pazartesi günü SAFER AYI'NIN 1i.

Safer Ayı'ndan sonraki günlerimiz kazasız belasız hastalıksız hayırlı güzel geçsin inşAllah.

BELALARIN 1. KAT SEMAYA İNDİĞİ AY "SAFER AYI"

(Efendimiz SAV bu ayda ölüm hastalığına tutulmuştur)

Safer ayında Levhi Mahfuz'dan birinci kat semaya 320.000 bela inmektedir.

Bu belalar ve kazalar sene içine yayılmaktadır.

Bir dahaki safer ayına kadar bu 320.000 beladan birinin size isabet etmesinden korunmak isterseniz aşağıda tarif edilen namazları kılınız tesbihatları yapınız.

Aile efradınıza ve çevrenize de tavsiye ediniz.

Bu namazları kılanların bir dahaki sene aynı güne kadar (üzerine kat'i yazılmış yani ALLAH Teâlâ 'nın C.C. senin üzerinde gerçekleşmesine kesin hüküm verdiği kazalar müstesna) kazalardan korunacağı rivayeti vardır.

Safer ayının ilk ve son çarşamba gününün gecesinde yani salı gecesi kılınacak namazdır;

(İSLÂM'da gece günden önce gelir. Yani Cuma günü Perşembe Günü akşam ezanı okunduğunda giriyor)

Niyet ederken ; ister İnşAllahü Teala, ister Allah(CC) Rızası için, ister Hacet Namazı niyetiyle niyetleniriz..

1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 17 Kevser Sûresi

2 Rekât: Fatiha'dan Sonda; 5 İhlâs Sûresi

3 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Felâk Sûresi

4 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Nâs Sûresi

Safer ayının ilk ve son çarşamba günü öğlen ve ikindi namazı arasında kılınacak namazdır;

1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 11 İhlâs Sûresi

2 Rekât: Fatiha'dan Sonda; 11 İhlâs Sûresi

Bu namazdan sonra 100 kere "Yâ dâfia'l-belâyâ idfâ anna'l-belâyâ fallâhü hayrun hâfizan ve hüve Erhâmü'r-Râhimininneke alâ külli şey'in kadir" okunmalı ve dua edilmelidir.

Yine Korunmak için;
*Ayet-el Kûrsi:

Evden çıkarken ve eve girerken Ayet-el Kûrsi okunmalıdır: Evden çıkarken okuyan her işinde muvaffak olur ve hayırlı işleri başarır. Evine gelince okursan iki Ayet-el Kûrsi arasındaki işlerin hayırlı olur ve fakirliğin önlenir. Bir kimse evinden çıkarken Ayet-el Kûrsi 'yi okursa Hakk Teâlâ yetmiş Meleğe emreder o kimse evine gelinceye kadar ona dua ile istiğfar ederler.

Evden çıkarken üç kere: "BİSMİLLAHİ HASBİYALLAHİ LAİLAHE İLLA HÛ ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBİL ARŞİL AZİYM" söylenmelidir.

Safer ayında her gün mutlaka 100 kere "LA HÂVLE VELÂ KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİYM" denilmelidir.

Günde 100 kere söyleyenden en hafifi fakirlik olmak üzere 70 çeşit bela musibet kaldırılır.

**Ayrıca yine safer ayında (ve her zaman) her gün mutlaka günde 100 kere salâvat getirmek lazımdır. salâvat çok bela ve musibetleri çevirir dünya ve Ahirette kurtuluşuna sebep olur. En EFDÂL Salâvat'ı Şerife:

"ALLAHÜMME sâlli âla seyyidina Muhammedin ve ve âla âlihi ve sahbihi efdâle salevatike ve adade me'lumatike ve bârik ve sellim"

**ALLAH'u Teâlâ'yı devamlı zikretmek lazımdır. Zira ALLAH'u Teâlâ'yı zikretmek en büyük ibadettir belaları musibetleri çevirir. En efdal zikir "LA İLAHE İLLALLAH" dır.

**Enes bin Mâlik'e RA Peygamberimizin SAV öğrettiği çok tesirli bir dua:

Bu duayı sabah (mümkünse güneş doğmadan) 3 kere ve akşam güneş battıktan hemen sonra okuyan korkmaya tek layık olan yalnız ALLAH 'tan C.C. korksun . Başta zalim devlet başkanı şeytan cin ve insanların şerrinden büyü ve efsunlardan hiçbiri ALLAH 'ın C.C. izniyle hiçbir şekilde zarar veremez. Hz Osman'dan RA bildirildiğine göre ani belalardanda korunur. Ayrıca Zehir verilse tesir etmez ALLAH 'ın izniyle (hergün okumak lazımdır):

"Bismillahillezi Lâ Yedurrü meâs mihi şey-ün fil-erdi ve lâ fissemai ve hüves semiül âliym"**KUŞLUK NAMAZI VE KORUNMA (iki-dört-altı-sekiz yada oniki rekât kılınabilir):

-"Her gün sizin her bir mafsalınız için bir sadaka terettüp etmektedir. Her tesbih bir sadakadır. Her tahmîd bir sadakadır her bir tehlîl bir sadakadır. Emr-i bi'l-ma'ruf bir sadakadır. Nehy-i ani'l-münker de bir sadakadır. Bütün bunlara kişinin kuşlukta kılacağı iki rek'at namaz kâfi gelir." Hadis-i Şerif / Müslim Müsâfirîn 84 (720); Ebu Dâvud Salât 301 (1286).

-"İnsanda üçyüzaltmış mafsal vardır. Her bir maf sal için bir sadakada bulunması gerekir. Mescidde toprağa gömeceği bir balgam yoldan bertaraf edeceği bir engel... Bunları bulamazsa kuşluk vakti kılacağı iki rek'at namaz!" Hadis-i Şerif / Ebu Dâvud Edeb 172; (5242).

-ALLAH Teâlâ Hazretleri buyurdu ki: "Ey Ademoğlu! Günün evvelinde benim için dört rek'at namaz kıl ben de sana günün sonunu garantileyeyim. '' Hadis-i Şerif / Tirmizî Salât 346(475).

-"Kim kuşluğun bir çift (namaz)ına devam ederse deniz köpüğü kadar çok da olsa ALLAH C.C.günahlarını affeder." Hadis-i Şerif / Tirmizî Salât 346 (476). (Sadaka Cehennem ateşine perdedir.)
13 yorum:

esved dedi ki...

O kadar sohbetlere gtmştim ama ben bun safer ayını ilk defa duydum. Çok ilgimi cekti kesinlikle arastırcam bu konuyu çok merak ettim ve ben bu aralık ayından her yıl çok zorlanıyorum bunu da blnce.. Paylaşım için çok teşekkrler:)

Nilla dedi ki...

felak,nas,ayetel kursi (7 defa koruma çemberi için) okumadan kesinlikle evden çıkmam..Çıkarsam başıma bir iş gelecek gibi olur fobi yaptım iyice :)
Namazı ilk defa duydum.İnşallah kılarım..

gunlukcugum dedi ki...

BOLCA SADAKADA VERMELIYIZ...RABBIM BILDIGIMIZ BILMEDIGIMIZ GORDUGUMUZ GORMEDIGIMIZ TUM KAZALARDA KORUSUN...PAYLASIMIN ICIN SAOLASIN...

ikibocekbircicek dedi ki...

belalar kazalar falan iniyo deyince çok etkisinde kaldım.... artık başıma ne gelcek die bekler dururum hemen bu sölediğin namazları kılmam gerek .. Allah razı olsun..... ama ben bişi sorcam 1. rekat 2. rekat falan açıklamışsın ya .. 1. rekatta subhaneke okucakmıyız.. bide 2. ve 4. rekatlarda oturup ettahiyatu okuyacakmıyız ?????

güzel şeyler dükkanı dedi ki...

iki gündür bu blogda güzel şeyler öğreniyorum.ürperdim doğrusu Rabbim herkesi büyük küçük kaza beladan korusun..

Adsız dedi ki...

Bloğumda yazının linkini paylaştım. İnşaallah herkese ulaşır bu yazı

tesetturisland dedi ki...

Allah hepimizi büyük küçük belalardan korusun. Çok tesekkürler paylaşım için. Uygulamaya çalışacağım nasipse :) Sevgiler...

pompişCE dedi ki...

Allah razı olsun paylaşım için ben çok korktum şimdi.. bu safer ayını ilk defa duydum.kılmaya çalışıcam

feyza dedi ki...

ikiböcekbirçiçek, ilk rekatta sübhaneke okunuyor.

Sinejan dedi ki...

Ilk defa duyuyorum... Allah razi olsun!

HanifElif dedi ki...

Araştırmak için bi kaç yere baktım mesala Mehmet talunun yazısydı yanlış hatrlamysm ordada cahiliye döneminden kalma bi şey olduğu yazılydı detaylarıyla. Ay iyice kafam karıştı geçen sene bende namazını falan kılmıştm :( yanlış mı yaptım acaba...
ilk fırsatta bilir bi kişiye danışmam lazımmm...

Büşü dedi ki...

harika bir zamanlama oldu benim için ,Allah razı olsun

queen_ff dedi ki...

Sevgili adaşım.Muhteşem bir blog olmuş.Rabbim tüm cemii ümmeti Muhammed'i kazalardan, belalardan,kötü gözlerden,kötü düşüncelerden korusun.